ترجمه مقاله مهندسی پزشکی

ترجمه متن مهندسی پزشکی

 

 

 

ترجمه تخصصی انواع متن، مقاله و کتاب رشته مهندسی پزشکی

 

انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی به همراه بازخوانی و گواهی تایید

 

ثبت سفارش

 

 

 

مهندسی پزشکی (biomedical engineering) چیست؟

 

مهندسی پزشکی (BME) کاربرد علوم مهندسی در حوزه پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری‌ها است. این حوزه مهندسی به دنبال برطرف کردن نیازهای پزشکی در زمینه طراحی ساخت و نگهداری تجهیزات و ابزارهای پزشکی برای کاربردهای پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها به کمک علوم مهندسی است. در واقع مهندسی پزشکی بکارگیری اصول و تکنیک‌های حل مسئله مهندسی در بیولوژی و پزشکی است.

 

مهندسی پزشکی یک تخصص بین رشته‌ای است که علاوه بر کاربردهای زیاد آن در تشخیص و درمان، ارتباط نزدیکی با بسیاری از علوم دیگر دارد که همین امر باعث افزایش پیچیدگی‌ها و جذابیت این رشته شده است.

 

ترجمه متن تخصصی مهندسی پزشکی

 

مهندسی پزشکی دقت و تنوع در تشخیص را گسترش داده و دستگاه‌هایی از جمله EEG، CT-SCAN، MRI، ECG ، دستگاه های دریافت کننده سیگنال های مغزی (الکتروانسفالوگرام)،کمک بسیاری در تشخیص‌های پزشکی کرده اند. هم راستا با وسایل تشخیصی، وسایل درمانی نیز به کمک بیماران آمده از جمله سمعک، ونتیلاتور، دیالیز (تراکافت)، فراصوت (اولتراسوند).

 

بسیاری از ابزار، تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی از کشورهای دیگر به ایران وارد می‌شوند. در گذشته سفارش و امور فنی بر عهده پزشکان بود که به دلیل نداشتن تخصص کافی، مشکلات زیادی به‌وجود می‌آمد. امروزه بسیاری از واردکننده‌ها و صادرکننده‌های این تجهیزات، از مهندسان پزشکی در این امر استفاده می‌کنند که لازم است تمامی بروشورها و کاتالوگ‌ها، مقالات و متون تخصصی از زبان انگلیسی به فارسی ترجمه شوند.

ترجمه نامه فارسی به انگلیسی

ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی

 

ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی امری بسیار تخصصی است و می‌بایست توسط مترجمان فارع التحصیل رشته‌های پزشکی انجام شود. در واقع به دلیل وجود کلمات تخصصی فراوان و مفاهیم علمی پیچیده در متون تخصصی، لازم است که ترجمه تخصصی مقاله ISI مهندسی پزشکی تنها توسط مترجمانی انجام می‌شود که در رشته‌های پزشکی تحصیل کرده باشند زیرا اگر مترجم از مفاهیم علمی و اصطلاحات رشته مهندسی پزشکی اطلاعاتی نداشته باشد، با هر میزان تسلط به زبان انگلیسی باز هم ممکن است در ترجمه تخصصی متن مهندسی پزشکی اشتباهات مهفومی، تخصصی و علمی رخ دهد.

 

اعضای گروه مهندسی پزشکی برنا ترجمه، گروهی متخصص در زمینه ترجمه متون و مقالات مهندسی پزشکی هستند که در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی پزشکی در حال تحصیل یا فارغ التحصیل شده‌اند و علاوه بر آن سابقه طولانی در زمینه ترجمه تخصصی مقاله دارند. لذا ترجمه توسط این گروه به طورکاملاً تخصصی و مهفومی صورت می‌گیرد. به طوری که در ترجمه متن، مفاهیم علمی به خوبی منتقل می‌شوند و اصطلاحات مصطلح مربوط به این رشته توسط مترجمان متخصص به‌درستی بکار گرفته شده و در نهایت منجر به تخصصی شدن ترجمه می‌گردند.

 

ترجمه فارسی به انگلیسی مهندسی پزشکی

به منظور ترجمه‌ای با کیفیت و تخصصی، خدمات ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی در برناترجمه به مترجمان حرفه‌ای و با سابقه واگذار می‌شود، کسانی که با زمینه علمی و مقاله آشنایی دارند.

 

گرایش‌های مهندسی پزشکی که توسط مترجمین برناترجمه، ترجمه می‌شوند:

 

  • بیومکانیک (biomechanics)
  • بیوالکتریک (tissue engineering)
  • بیومواد (biomaterial)
  • بالینی (clinical)

 

در هر جای ایران که باشید می‌توانید با ورود به بخش ثبت نام سایت برناترجمه سفارش خود را ثبت کنید. فرایند‌های تعیین قیمت و زمان تحویل سفارش ترجمه تخصصی مهندسی پزشکی در برناترجمه به صورت رایگان توسط کارشناسان بخش ثبت سفارش انجام می‌شود. پس از ترجمه به دست مترجمین حرفه‌ای، متن توسط متخصصین کنترل کیفیت ارزیابی و بررسی می‌شود. برناترجمه مفتخر به ارائه ترجمه تضمینی و باکیفیت در کمترین زمان و نازل ترین قیمت به کاربران عزیز است.

 

هزینه ترجمه

با ما گفتگو کنید