خدمات پارافرایز تخصصی

بازنویسی و پارافرایز تخصصی

 

 

بازنویسی و پارافرایز تخصصی انواع متن و مقاله در همه رشته دانشگاهی

 

با گواهی اولیه وضعیت و گواهی تایید بعد از بازنویسی

 

 

ثبت سفارش پارافرایز

 

 

 

سرقت ادبی 

 

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش رو در هنگام نوشتن و چاپ مقاله سرقت ادبی است. به هرگونه تشابه ادبی جملات مقاله‌ی شما با سایر مقالات، سرقت ادبی یا به‌اصطلاح انگلیسی Plagiarism می‌گویند. برای رفع سرقت ادبی راه‌حل‌های متفاوتی وجود دارد در این مقاله ما در مورد نرم‌افزار Turnitin صحبت می‌کنیم. نرم‌افزار Turnitin یک سرویس اینترنتی- تجاری آمریکایی است. اما سرقا ادبی چیست؟

 

سرقت ادبی چیست؟

 

بسیاری از افراد، سرقت ادبی را به معنای کپی کردن کار دیگران یا استفاده از ایده‌های اصلی شخص دیگر می‌دانند. اما عباراتی مانند "کپی کردن" و "استفاده" ممکن است جدیت این جرم به خوبی نشان ندهد. طبق تعریف فرهنگ‌نامه مریام-وبستر آنلاین، "پلاجیاریسم یا سرقت ادبی" به معنای دزدیدن و نشان دادن (ایده‌ها یا کلمات دیگران) به نام خود، استفاده از (تولیدات دیگران) بدون ذکر منبع، ارتکاب دزدی ادبی و ارائه یک ایده یا محصول جدید و اصیل است  که از منبع موجود گرفته شده است.

 

به عبارت دیگر، پلاجیاریسم یک عمل کلاهبرداری است. این عمل شامل هم دزدیدن کار دیگران و هم دروغ گفتن درباره آن می‌شود. اما آیا واقعاً می‌توان کلمات یا ایده‌ها را دزدید؟ طبق قانون ایالات متحده، پاسخ مثبت است. بیان ایده‌های اصیل به عنوان مالکیت فکری تلقی شده و توسط قوانین کپی رایت حفاظت می‌شود، دقیقاً همانند اختراعات اصیل. تقریباً تمام اشکال بیان، تا زمانی که به نحوی ثبت شوند (مانند یک کتاب یا فایل کامپیوتری) تحت حفاظت قانون کپی رایت قرار می‌گیرند. 

 

تمام موارد زیر به عنوان سرقت ادبی شناخته می‌شوند:

 

  • ارائه کار دیگران به نام کار خود
  • کپی کردن کلمات یا ایده‌های کسی دیگر بدون رفرنس دادن
  • عدم قرار دادن نقل قول در داخل علامت نقل قول
  • ارائه اطلاعات نادرست درباره منبع یک نقل قول
  • تغییر کلمات اما کپی کردن ساختار جمله یک منبع بدون رفرنس دادن
  • کپی کردن تعداد زیادی از کلمات یا ایده‌ها از یک منبع به طوری که اکثریت کار شما را تشکیل دهد، جتی اگر رفرنس داده شود.

 

بیشتر موارد سرقت ادبی می‌توانند با رفرنس دهی به منابع یرطرف شوند. فقط اینکه بپذیریم مطالبی از سایر منابع استفاده شده و اطلاعات لازم برای یافتن آن منبع را در اختیار مخاطبان قرار دهیم، معمولاً کافی است تا از سرقت ادبی جلوگیری شود. برای مواردی که به این راحتی برطرف نمی‌شود که راه حلی وجود دارد. ابتدا باید میزان سرقت ادبی توسط یک ابزار معتبر گزارش گیری و شناسایی شود. سپس بخش‌های شناسایی شده پارافرایز شود تا میزان سرقت ادبی به حداقل برسد.

 

خدمات بازنویسی یا پارافریز

 

بازنویسی یا پارافرایز در متون آکادمیک زمانی انجام می‌شود که محققی سعی دارد تا اطلاعات یا نتایج محقق دیگری را با بیان خودش بازنویسی کند و در عین حال معنای مورد نظر خود را حفظ نماید. بازنویسی یک مهارت اساسی برای دانشگاهیان است زیرا به آنها اجازه می دهد تا اطلاعات مهم را به طور مؤثر یکپارچه کنند. ارائه اطلاعات متفاوت از منابع موجود، بدون استفاده از کلمات یا ساختار جمله یکسان، به نویسندگان اجازه می دهد تا از سرقت ادبی اجتناب و از وضوح نوشته خود اطمینان حاصل کنند.

 

در خدمات بازنویسی یا پارافریز از بهترین کلمات انگلیسی ممکن به‌عنوان جایگزین استفاده می‌شود. Paraphrase یا پارافریز به‌طورکلی معنی بازنویسی جمله به شکلی دیگر را می‌دهد. زمانی که شما از نقل‌قول مستقیم استفاده می‌کنید و دقیقاً خود جمله را می‌آورید، سرقت ادبی محسوب می‌شود. در مورد مقالات، پارافریز یعنی متنی که از مقاله‌ی دیگری برداشتید را دوباره به زبان خودتان بنویسید به گونه ایی که معنی اصلی حفظ شود و کپی از متن اصلی مقاله نباشد و در انتها رفرنس می‌دهید.

 

 سایت‌های رفع سرقت ادبی رایگان نیز وجود دارند . این سایت‌ها محدودیت کلمه دارند و تمام نکات را بازگو نمی‌کنند و دچار اشتباهات فاحش هستند. توجه داشته باشید که بعضی از سایت ها تقلبی‌اند و متن مقاله شما را کپی کرده و امکان سوءاستفاده وجود دارد. پس هرگز متن خود را برای بازنویسی یا پارفرایز به ابزارهای بازنویسی نامعتبر ندهید.

 

ترجمه متن

 

 

 نرم‌افزار Turnitin

 

آیا می‌دانید قابل‌اعتمادترین و مقرون به صرفه ترین ابزار بررسی سرقت ادبی یا پلاجیاریزم برای دانشجویان در سال 2023 کدام ابزار است؟ ترنیتین سرویسی است که بررسی و شناسایی سرقت ادبی در سطح پیشرفته می‌پردازد. Turnitin در سال 1997 بنیان‌گذاری شد و در حال حاضر حدود 30 میلیون دانش‌آموز و دانشجو و بیش از 15000 موسسه‌ی فعال در این سایت عضو هستند. سایتی با پایگاه داده‌ی گسترده و متنوع که به چاپ مقاله کمک چشمگیری می‌کند.

 

در چاپ مقاله، از بدترین موارد رد کردن مقاله‌ها، سرقت‌های ادبی است. رفع سرقت ادبی تا حدی به توانایی و مهارت نویسنده بستگی دارد. نویسنده با توجه به نشریه ایی که می‌خواهید مقاله را آنجا چاپ کند نکات نگارشی، بحث علمی و یا نحوه‌ی رفرنس دادن را در نظر می‌گیرد. این نکات ممکن است تفاوت‌های کوچکی داشته باشند ولی سرقت ادبی یکی از دلایل محکم برای رد مقاله است و در همه نشریه‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 

بهترین ابزارهای بررسی و تشخیص سرقت ادبی یا پلاجیاریسم برای محققان برای رفع سرقت ادبی متفاوت است که بیشتر آن‌ها دارای دو حالت رایگان یا free و حالت Premium اند که برای فعال‌سازی و استفاده از آن باید پول پرداخت کنید. سرقت ادبی تنها به معنی نام بردن از ایده دیگران به‌عنوان ایده‌ی خود و یا کپی کامل یک متن از سایر مقالات نیست. بعضی از موارد نگارشی مثل استفاده نکردن از علامت نقل‌قول هم می‌تواند نوعی سرقت ادبی باشد. رفع سرقت ادبی آن‌ هم به زبان انگلیسی کاری وقت‌گیر است که نیاز به‌دقت بالایی دارد.

 

رفع سرقت ادبی

 

نرم‌افزار Turnitin یک از معتبرترین سایت‌هاست که تضمین می‌کند از متن شما سوءاستفاده نخواهد کرد. در نرم‌افزار Turnitin تمام نکات نگارشی رعایت می‌شود بازنویسی یا پارافریز را انجام می‌دهد. این ابزار اسرعت و کیفیت را در چاپ مقاله بالا می‌برد. نرم‌افزار Turnitin متن اصلی و آدرس سایت یا نام مقاله ایی که از روی آن کپی شده است را به شما نشان می‌دهد. حتی می‌توانید درصد سرقت ادبی را نیز چک کنید. به‌طورکلی بین 10 تا 15 درصد تشابه ادبی قابل‌قبول است. درنهایت بازنویسی یا پارافریز را نیز برای شما انجام می‌دهد.  

 

چگونه از نرم‌افزار Turnitin استفاده کنیم؟

 

برای استفاده از نرم‌افزار Turnitin باید اکانت بسازید. حال با دو معضل روبه‌رو هستید یکی ثبت‌نام در سایت و دیگری پرداخت. اکانت های مختلفی جهت ثبت‌نام در سایت وجود دارد مثلاً برای اکانت دانش‌آموزی شما نیاز به ایمیلی از طرف معلم خود جهت ساخت اکانت دارید که هزینه بازنویسی یا پارافریز آن متفاوت است.  

 

نوع دیگر اکانت دانشجویی است.برای اکانت دانشجویی هم محدودیت‌هایی وجود دارد به‌عنوان‌مثال تعداد مقالاتی که در ماه امکان بررسی سرقت ادبی دارند محدود است و بسته به هزینه ایی که پرداخت کرده‌اید بعد از مدتی اکانت شما غیرفعال می‌شود و نیاز به پرداخت هزینه بررسی بازنویسی یا پارافریز مجدد دارید. حال بعد از طی هفت‌خان رستم به آخرین خان یعنی پرداخت هزینه می‌رسید که باید از بانک‌هایی استفاده کنید که مورد قبول نرم‌افزار Turnitin باشند. علاوه بر تغییرات ارز هزینهبررسی سرقت ادبی سایت Turnitin هرساله تغییر می‌کند. پس بهترین راه‌حل برای رفع سرقت ادبی چیست؟

 

برناترجمه

 

قابلیت جدیدی که به سایت برنا ترجمه اضافه‌شده بهره‌وری از نرم‌افزار Turnitin برای ارائه خدمات بررسی سرقت ادبی و پارافرایز است. حال دیگر نیازی به ساخت اکانت و پرداخت هزینه گزارش گیری در نرم‌افزار Turnitin ندارید. برناترجمه این مرحله را هم برای شما حذف کرده است. فقط کافی ست که متن خود را به ما بسپارید و با هزینه‌ی کمتر، چاپ مقاله را انجام دهید.

 

برناترجمه از نرم‌افزار Turnitin اکانت خریداری کرده است. پس، ریسک دزدی ایده و متن مقاله‌ی شما توسط سایت‌های آنلاین به صفر می‌رسد. همچنین، متخصصین مجرب و متخصص در برناترجمه قادر به اراده خدمات بازنویسی و پارفرایز هستند که می‌توانند به شما کمک کنن تا سرقت ادبی موجود در متن خود را با بهترین کیفیت ممکن برطرف کنید و با آرامش خیال نسبت به چاپ مقاله اقدام نمایید. 

 

ثبت سفارش پارافرایز

 

 

هزینه بازنویسی و پارافریز متون بر اساس تعداد کلمات متن و زمینه تخصصی مشخص می‌شود و همچنین زمینه تخصصی، پلن کیفی و سرعت می‌تواند روی قیمت اثر بگذارید. برای برآورد هزینه رایگان، روی ثبت سفارش پارافرایز کلیک کنید.

خیر, در برناترجمه ویراستاران متخصص, مقالات شما را به صورت تخصصی پارافرایز می‌کنند و به‌هیچ عنوان از نرم افزار بازنویسی استفاده نمی‌شود.

برناترجمه در ابتدا متون شما را با نرم افزار Turnitin بررسی و سپس بازنویسی می کند. در پایان نیز گزارش نهایی و اولیه با ارائه فایل ترک چنج (Track Changes) برای مشتری ارسال می‌گردد. در این پروسه چندین ‌بار عملیات بازنویسی توسط ویراستار متخصص انجام می‌شود تا مشابهت به پایین‌ترین حد امکان برسد.

با ما گفتگو کنید