ترجمه مقاله علوم سیاسی

ترجمه مقاله علوم سیاسی تخصصی

 

 

ترجمه تخصصی انواع متن، مقاله و کتاب رشته علوم سیاسی

 

انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی به همراه بازخوانی و گواهی تایید

 

ثبت سفارش

 

علوم سیاسی (political science) چیست؟

 

علوم سیاسی یکی از علوم اجتماعی است که با سیستم‌های حمکرانی، تجریه و تحلیل فعالیت‌های سیاسی، افکار سیاسی، قانون اساسی مرتبط با رفتار سیاسی سروکار دارد. در واقع علوم سیاسی به بررسی اندیشه‌ها و نظریه‌های سیاسی و کارکرد آنها درعرصه جامعه می‌پردازد.

 

در حال حاضر فارغ التحصیلان این رشته در بخش‌های سیاسی و حقوقی سازمان‌ها و وزارتخانه و همچنین در صدا و سیما و روزنامه‌ها مشغول به کار هستند. علوم سیاسی دارای گرایش های مختلفی است از جمله: فلسفه سیاست، اندیشه سیاسی، سیاست تطبیقی، جامعه شناسی سیاسی، سیاستگذاری عمومی، مطالعات منطقه ای و رابط بین الملل.

 

ترجمه متونی که مربوط به مجموعه علوم سیاسی باشد اصطلاحاً ترجمه تخصصی علوم سیاسی نامیده می‌شود. ترجمه متون و مقالات تخصصی علوم سیاسی نیاز به صرف زمان و دقت زیادی دارد. زیرا این متون علاوه بر حساسیت خود متن، نیاز به مترجمی خاص دارند.

 

در این زمینه مترجمی متخصص و باتجربه باید انتخاب شود. بعنوان مثال متون مرتبط با مسائل بین الملل بایستی ابتدا توسط مترجم کاملاً درک شوند و سپس متن با دقت و مهارت تمام، ترجمه شوند. کوچکترین اشتباهی در زمینه ترجمه، موجب تغییراتی بزرگ در مفهوم می‌شود.

 

در گروه مترجمین برنا، ترجمه تخصصی متون و مقالات سیاسی توسط مترجمینی که در این زمینه تحصیل کرده‌اند و یا بیش از ده سال سابقه کاری دارند انجام می‌شود کسانی که بخاطر آشنایی با اصطلاحات علوم سیاسی، ترجمه را به صورت مفهومی و روان انجام می‌دهند.  تمامی متون پس از اتمام ترجمه توسط ویراستار، ارزیابی و بررسی می‌شود تا کوچکترین اشکالات سهوی موجود در ترجمه برطرف شده و بهترین و کامل‌ترین ترجمه به مشتری ارائه شود.

 

ترجمه مقاله و کتب تخصصی علوم سیاسی

 

بسیاری از کتاب‌های علمی دنیا در زمینه علوم سیاسی به زبان انگلیسی توسط مولفان خارجی تالیف شده اند که برای درک و استفاده از آنها باید به صورت صحیح و شیوا ترجمه شوند.

 

 متون و مقالات سیاسی همچون سایر متون تخصصی دارای کلیدواژه‌ها و اصطلاحات مخصوص به خود هستند و ترجمه این متون می‌بایست به دست مترجمینی باتجربه و حرفه‌ای صورت بگیرد در زیر به چندین واژه تخصصی اشاره می‌شود.

 

atrocities

مداخلات شنیع

Convert war

جنگ پنهانی

Post structuralism

پسا ساختارگرایی

Customs union

اتحادیه گمرکی

De-facto leader

رهبر صوری

Principle of collegiality

اصل تساوی اختیارات

 

دانشجویان، اساتید و افراد شاغل در رشته علوم سیاسی، برای دسترسی به منابع مفید خارجی با چالش‌ها و مشکلاتی روبه رو هستند. مترجم این رشته علاوه بر تسلط بر دو زبان باید از وقایع تاریخی مهم، سخنرانی‌های سرنوشت ساز و شخصیت‌های سیاسی نیز اطلاع کامل داشته باشند.

 

یکی دیگر از چالش‌های ترجمه تخصصی متون سیاسی رعایت اصل امانتداری است مترجم باید حقایق را همانگونه که در متن بوده منعکس کند. بدلیل تاثیر این متون در مسایل سیاسی و رابط بین کشورها، کوچکترین اشتباهی می‌توند عواقب زیادی در پی داشته باشد.

 

شما می‌توانید برای ترجمه این محتواهای پرمخاطب روی گروه مترجمین برنا حساب کنید. در برناترجمه، سفارش‌های مشتریان به مترجمینی آگاه به اصطلاحات سیاسی و مسلط بر زبان مبدا و مقصد سپرده می‌شود تا متن به بهترین و حرفه‌ای ترین شکل ممکن ترجمه شود.

 

ثبت سفارش و تحویل همگی به صورت آنلاین انجام گرفته و هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست. تنها کافی است در بخش ثبت سفارش ثبت نام کرده و فایل خود را آپلود نمایید. پیش فاکتور به صورت رایگان و در اسرع وقت توسط کارشناسان گروه برناترجمه برای شما ارسال می‌شود.

 

قیمت متون و مقالات در حوزه سیاسی، بستگی به پارمترهایی مثل تعداد کلمات، تعداد صفحات، زمان مهلت (deadline) ، فوری یا عادی بودن سفارش، پلن انتخابی مشتری و سایر موارد دارد. در برناترجمه ترجمه متون با قیمتی ارزان و کیفیت بالا و تضمینی به مشتریان ارائه می‌شوند.

با ما گفتگو کنید