ترجمه عربی به فارسی

 

 

 

 

ترجمه عربی به فارسی تخصصی

 

با کیفیت و دقت بالا توسط مترجمین با تجربه و با سابقه در برناترجمه

 

 

 

 

 

زبان، نقطه اتصال انسان‌ها

 

انسان به عنوان اشرف مخلوقات از ویژگی برتری نسبت به سایر موجودات برخوردار است و آن هم قدرت سخنوری است. "زبان" و تکلم داشتن یکی از موهبت‌هایی است که پروردگار به انسان عطا کرده است. زبان عربی یکی از مهم‌ترین زبان‌ها در میان بسیاری از زبان‌ها است که انسان‌های سرتاسر جهان با آن سخن میگویند.

 

زبان عربی را بهتر بشناسیم

 

بیایید در ابتدا با تاریخچه زبان عربی کمی بیشتر آشنا شویم. ساختار و زبان عربی دارای گویش‌های مختلفی است. در ۲۷ کشور جهان و به عنوان پنجمین زبان رایج و رسمی شناخته می‌شود. تاریخچه آن به قبل و بعد از اسلام بازمی‌گردد و یک زبان نژاد سامی جنوبی به محسوب می‌شود.

 

بسیاری از نخستین نوشتارهای مسلمانان به زبان عربی است. لغه الضاد نام دیگر زبان عربی است، به این دلیل که تنها زبانی است که حرف ضاد را دارد. رشد روز افزون و توجه بیشتر کشورهای جهان به کشورهای عرب زبان و مسائل خاورمیانه باعث شده است، ترجمه، آموزش و یادگیری زبان عربی خیلی بیشتر از قبل مورد توجه قرار بگیرد. از آنجاییکه در بیشتر کشورهای غربی کمتر کسی با این زبان آشنایی دارد، لذا افراد زیادی به منظور به دست آوردن موقعیت‌های شغلی بهتر، به دنبال یادگیری آن هستند.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم زبان عربی، این است که به عنوان زبان قرآن و مسلمانان شناخته می‌شود و افرادی که درصدد شناخت اسلام هستند، می‌بایست با زبان عربی آشنا شوند. لذا بدون شک ضرورت یادگیری و اهمیت بالای زبان عربی بر کسی پوشیده نیست.

صفر تا صد ترجمه عربی به فارسی

 

ترجمه زبان تخصصی یکی از سخت‌ترین شاخه‌های حرفه ترجمه است که همیشه موجب می‌شود متقاضیان این بخش به دنبال مترجمان خبره‌ای باشند که با تمامی زیر و بم‌های یک زبان رسمی آشنایی دارند. تسلط و دانش کافی بر تخصص ترجمه از یک طرف و آشنایی کامل با فرهنگ و قواعد دستوری ادبیات زبان مبدا و مقصد، از دلایل این امر است.

 

زبان عربی دارای صرف و نحو است که سختی و دقت در یادگیری و ترجمه آن به طور نسبی از سایر زبان‌ها بیشتر است. زبان عربی و ترجمه عربی به فارسی در کشور ایران به دلیل همجواری با کشورهای مسلمان نشین، حضور برخی از قوم‌های عرب زبان در استان‌های جنوبی ایران، از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

به عبارتی زبان عربی یک زبان مشترک بین مسلمانان جهان است. در زبان فارسی چهار حرف گ، ژ، پ، چ وجود دارد که زبان عربی فاقد آن است، از این رو هنگام ترجمه عربی به فارسی، دقت و توجه به ساختار زبان عربی و فارسی و جایگزین کردن بهترین معادل در زبان فارسی بسیار حائز اهمیت است. یک نکته بسیار مهم در ترجمه عربی به فارسی این است که مترجم این توانایی را داشته باشد با توجه به نوع نیاز متقاضی، متن را به‌صورت رسمی یا غیر رسمی ترجمه کند.

 

گروه مترجمین برنا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که شما می‌توانید ترجمه تخصصی متون عربی را از این مجموعه بخواهید. همچنین ترجمه عربی به فارسی آنلاین یکی از خدماتی است که در گروه مترجمین برنا و با بهترین نرخ ترجمه عربی به فارسی آماده ارائه است.

 

ثبت سفارش

 

نویسنده: مهسا اسلامی

با ما گفتگو کنید