ترجمه مقاله مهندسی مواد و متالورژی

ترجمه متن و مقاله  مهندسی موارد و متالوژی

 

 

 

ترجمه تخصصی انواع متن، مقاله و کتاب رشته مهندسی مواد و متالوژی

 

انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی به همراه بازخوانی و گواهی تایید

 

ثبت سفارش

 

آشنایی با مهندسی مواد  و متالورژی (metallurgical engineering)

 

شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و کاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مرکب و الکتروسرامیک‌ها و حفاظت و شکل‌دهی آنها محدوده وسیع و پرکاربردی از دستاوردهای دانش بشری را شامل می‌شود که هم اکنون به عنوان دانش مهندسی مواد و متالورژی شناخته می‌شود.

 

متالورژی شاخه‌ای از علم مواد است که به شناخت و استخراج فلزات و فناوری کار با فلزات می‌پردازد. این علم تفکیک مواد معدنی از سنگ معدن آنها، ذوب، تصفیه و تولید شمش، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و فن کار بر روی فلزات و شکل‌دهی آنها را در برمی‌گیرد. در حال حاضر این رشته به عنوان مادر صنایع مختلف شناخته می‌شود و از این رو دانشجویان زیادی جذب این رشته می‌شوند. از آنجا که در تمام وسایل امروزی از فلز استفاده می‌شود، مهندسی مواد جزء رشته‌های پرکاربرد محسوب می‌شود این رشته دارای گرایش‌های متالورژی ذوب فلزات، متالورژی صنعتی، متالورژی استخراجی است.

 

واژه متالورژی از دو واژه متالون (metallon) به معنی فلز و آرگون (argon) به معنی کار ساخته شده. این واژه نباید با واژه "متالوژی" به معنی (فلزشناسی) اشتباه گرفت. واژه صحیح متالورژی به معنی "فلزگری" یا "دانش کار کردن" با فلزات است.

ترجمه مقاله متالوژی

مهندسی مواد (متالورژی) دارای گرایش‌های مختلفی در مقطع کارشناسی ارشد است:

  • جوشکاری
  • ریخته گری
  • بیومواد
  • نانومواد
  • سرامیک
  • شکل‌دهی فلزات
  • شناسایی و انتخاب مواد مهندسی
  • استخراج

 

علاوه بر وجود مقالات و پروپوزال‌های علمی زیاد در حوزه مهندسی مواد در ایران، کتب، نشریات، وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی زیادی نیز در این زمینه به زبان انگلیسی وجود دارد که منابع مهم علمی محسوب می‌شوند. همچنین  برای کسانی که در حوزه متالورژی و مهندس مواد کار می‌کنند مثل مهندسین شاغل در حوزه محصولات آلومینیوم، مس و انواع فلزات و کامپوزیت، ترجمه کاتالوگ و بروشورها در زمینه مهندسی مواد از اهمیت ویژه‌ای برخورد است.

 

اگر دارای وب سایت و وبلاگ مخصوص در زمینه انواع فلزات، سرامیک، جوشکاری، آلومینیوم، فولاد و انواع آلیاژها هستید، ترجمه سایت یک نیاز غیرقابل اجتناب در دنیای دیجیتال امروزی محسوب می‌شود و با وجود یک سایت چند زبانه ‌می‌توانید مخاطبین خارجی را با محتوای سایت خود آشنا کرده و باعث بهبود و رونق کسب و کار خود شوید و از رقبای خود پیشی بگیرید.

ترجمه مقاله مواد و متالوژی

بدون ترجمه سایت قادر نخواهید بود محتوای سایت خود را وارد بازار جهانی کنید. در این راستا می‌توانید از خدمات ترجمه تخصصی برناترجمه کمک بگیرید به گونه‌ای که ترجمه متون و مقالات مواد و متالورژی، وب سایت، کاتالوگ‌ها و بروشورها در زمینه مهندسی مواد و متالورژی با سرعت و کیفیتی باورنکردنی صورت می‌گیرد.

 

متون و مقالات متالورژی سرشار از اصطلاحات و لغات تخصصی هستند که ترجمه آنها کار هر کسی نیست. در برناترجمه، ترجمه متون تخصصی مهندسی مواد (مهندسی متالورژی) از جمله پرکاربردترین خدماتی است که به کاربران گرامی عرضه می‌شود و این مهم توسط مترجمینی حرفه‌ای و خُبره انجام می‌شود که در زمینه ترجمه، بیش از 10 سال سابقه کار دارند؛ کسانی که نسبت به مفاهیم و لغات تخصصی این رشته آگاهی داشته و می‌توانند بهترین معادل را برای لغات تخصصی برگزینند و باعث انتقال صحیح و دقیق متن اصلی شوند.

 

هزینه ترجمه در زمینه متالورژی و مواد به چه صورت محاسبه می‌شود؟

 

در پلتفرم جامع برناترجمه، قیمت خدمات ترجمه با توجه به تعداد کلمات، زمینه تخصصی متن، نوع پلن انتخابی (نقره‌ای- طلایی) و میزان فوری بودن سفارش تعیین و محاسبه می‌شود. برای اطلاع دقیق از هزینه نهایی سفارش، کافی است در بخش پنل کاربری ثبت نام و سفارش خود را آپلود نمایید، کارشناسان ظرف 5 الی 15 دقیقه پیش فاکتور را به صورت رایگان برای شما صادر می‌کنند. پرداخت هزینه سفارشات به‌صورت اقساطی است.

 

هزینه ترجمه

با ما گفتگو کنید